به گزارش مشرق، در ساحل آمودریا نشسته‌اند؛ اسمشان هم شیعه است. اما امام چهل و نهم‌شان در لندن دارد امامت می‌كند و آنها هم به عشق «آقاخان چهارم» كه زبانش انگلیسی است، با عشق و خلوص سعی می‌كنند تا زبان امامشان را یاد بگیرند. ساحل آمودریا كجا و لندن كجا؟ شیعه كجا و سرویس‌های جاسوسی روباه پیر كجا؟
حالا دیگر دست انگلیس در ساخت و ترویج وهابیت و بابیت و بهاییت و خیلی از «یت» های دیگر رو شده، اما سبك مغزی است اگر فكر كنیم این استعمار كثیف و دوستان مستكبرش برای شیعه دوازده امامی نقشه نكشیده باشند. همانطور كه شیعه‌های اسماعیلیه را با امام چهل و نهم سر كار گذاشته‌اند حتما برای من و توی دوازده امامی هم نقشه دارند. حالا آنها را در استان‌های بدخشان افغانستان و تاجیكستان و در ساحل آمودریا یكجور و من و تو را در استان‌های ایران و در ساحل زاینده رود و كارون و... یكجور دیگر.

همانطور كه برای آنها «آقاخان چهارم» جور كرده‌اند، برای شیعه دوازده امامی هم یك طلبه خوش بر و رو، و خوش پوش تدارك دیده‌اند تا در لندن حسینیه و شبكه تلویزیونی و حوزه علمیه داشته باشد و منبر برود و بشود سینه چاك شیعیان و دشمن درجه یك وهابیت. «یاسر یحیی عبدالله الحبیب» را می‌گویم! 

چشم استعمار شیخ زندانی را می‌گیرد

جوان متولد ۱۹۷۷ میلادی (1355شمسی) و فارغ التّحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه كویت، فقط بیست و پنج سال داشت و تنها سه سال از از راه اندازی «هیئت خدّام‌المهدی» در کویت می گذشت که تندروی هایش، دولت کویت را مجبور كرد هیئت را پلمپ و او را روانه زندان کند.

اما این جوان جسور چشم انگلیسی‌ها را گرفته بود؛ پس سریع به سوژه مورد نظر سازمان‌های حقوق بشری انگلیس و آمریكا تبدیل شد. حتما خود مقامات كویتی هم متعجب شده بودند كه این سازمان‌ها چرا بین اینهمه زندانی و شكنجه شده گیر داده‌اند به این روحانی جوان، اما ترجیح دادند سری را كه درد نمی‌كند دستمال نبندند و بیش از سه ماه او را در حبس نگه ندارند.شیخ جوان از زندان كویت آزاد و با انگلیسی‌ها رفیق شد. نشان به آن نشان كه پناهندگی بریتانیا گرفت و عازم شمال این كشور شد. تنها دو سال وقت كافی بود تا او ساکن لندن شده و حیطه فعّالیت های خود را به شدّت گسترش دهد. روزنامه ای با نام shianewspaper منتشر كند، حوزه علمیه «امامین عسکریین» را در لندن به راه اندازد، شبکه ماهواره ای «فدک» را نیز با حمایت انگلیسی ها تأسیس كند و در سال 2010 نیز مکان هیئتش در لندن را به حسینیه ای بزرگ به نام «حسینیه سیّدالشّهدا» منتقل و مکان جدید را مجتمعی برای حوزه علمیه، هیئت، دفتر کار، مؤسّسه رسانه ای، شبکه ماهواره ای فدک، روزنامه شیعه و پایگاه اطلاع­رسانی اینترنتی قرار دهد.

شیخ جوان كویتی حالا سی و شش سال دارد و از فراز منبری در لندن و با استفاده از تریبون‌هایی كه دولت انگلیس در اختیارش قرار داده است، دارد صدای شیعه را به گوش جهانیان می‌رساند. شما به چیزی شك نمی‌كنید؟! 

آتشی كه سنی‌ها را نشانه رفت ولی به دامن شیعه نشست

برای اینكه كمی قضیه روشن‌تر شود و دلیل این حمایت‌ها را به وضوح دریابیم، كافی است سه سال برگردیم عقب؛ به رمضان المبارك 1431 قمری. شیخ انگلیسی در هفدهم ماه مبارك و در سالروز وفات عایشه همسر پیامبر اكرم(ص) مجلسی در حسینیه خود در لندن تشكیل داد و از فراز منبر جملات ركیك و نسبت‌های وقیحانه‌ای متوجه او كرد.

او پس از ذکر ادلّه  خویش برای اثبات نفاق و هرزه گی و ... درمورد همسر پیامبر اسلام!، سخن خود را با این توصیه استراتژیک! به پایان رسانید که: «جشن گرفتن به مناسبت هلاک عایشه، ضرورتی دینی است؛ چه این که روز هلاکت عایشه، پیروزی اسلامی عظیمی به شمار می رود.»  سایت وی نیز با افتخار تمام در این باره گزارش می دهد: «لازم به ذکر است که شبکه ماهواره ای "فدک" این جشن مبارک و وقایع آن را پوشش داده و پخش نمود. ضمن این که در بالای صفحه  شبکه نیز شعار "الله اکبر ... عایشه فی النّار" برای اوّلین بار در تاریخ شبکه های تلویزیونی قرار داده شد! و در فواصل مختلف برنامه، سرودهایی به مناسبت و شادی از هلاکت رأس الکفر عایشه و شکر نعمت برائت از او، پخش گردید»

این كار در حالی انجام شد كه اقدام قبلی او در انتشار كتابی سراسر توهین به عایشه كه تلاش داشت هرزگی او را ثابت كند، قبلا واكنش‌های شدیدی علیه شیعیان به همراه آورده بود.

اقدام جدید او هم كاملاً علیه شیعیان تمام شد. «شیخ عبدالعزیز آل‏الشّیخ» مفتی اوّل سعودی چنین واكنش می دهد: «بعد از اسائه‏ ادب یاسر الحبیب به أم‏المؤمنین عایشه، انتشار مذهب تشیّع در کشورهای عربی و اسلامی متوقّف شده است». وی در دیدار خود با ائمه جمعه و جماعات مساجد عربستان سعودی گفت: «سخنان یاسر الحبیب، روحانی‏ شیعه کویتی باعث شد تا بسیاری از اهل سنّت که تمایلی به تشیّع داشتند، از مسیر انحرافی خود برگشته و راه مستقیم را برگزینند.» آل‏الشّیخ ادامه داد: «مُخبرین ما در کشورهای عربی به من اطلاع دادند عدّه زیادی از اهل‏سنّتی که شیعه شده بودند، به خصوص در شمال آفریقا، پس از گفته‏های یاسر الحبیب متوجّه شده‏اند که تشیّع، مذهبی باطل است و به مذهب حقّ برگشته‏اند.»

وی سپس به کنایه اضافه کرد: «شیعیان که خود را پشت دیوار مظلوم‏نمایی و شهادت پنهان کرده بودند، دست شان رو شده و مشخّص گردید که این ها قومی خبیث هستند. سخنان الحبیب، نعمت و عنایتی از سوی خداوند بود تا باطن واقعی ‏شیعیان روشن شود».

اما سخنان مشكوك شیخ، مشکلات بسیاری برای شیعیان کویت و عربستان نیز به بار آورد. علمای شیعه‏ این دو کشور ـاز جمله «شیخ عَمری»، «شیخ حسین معتوق»، «شیخ حسن صفّار»، «شیخ علی آل‏محسن»، «شیخ عبدالجلیل السمین»، «شیخ نمر» و «سیّدهاشم السلمان»ـ مواضع سختی در برابر وی گرفته و او را از خود طرد کردند.

واكنش‌هایی كه در جهان اسلام اتفاق افتاد نشان می‌داد حمایت‌های انگلیس به بار نشسته است و جاسوس‌های بریتانیایی در انتخاب شیخ كویتی در زندان‌های كویت اشتباه نكرده بودند. اینبار هم سیاست تفرقه بیانداز و حكومت كن داشت جواب می‌داد. مخصوصا كه شیخ سال بعد هم این برنامه را تكرار كرد. 

آبی بر آتش

سخنان شیخ شهرت طلب حسابی آب به آسیاب وهابیت ریخته بود و مخالف علمای تراز اول شیعه نتوانسته بود به اندازه كافی از تبعات این اقدام كم كند و همچنان قیام های منطقه ای و نزاع های بین المذهبی به اولویت اوّل موضع گیری ها بدل شده بود.

تا اینكه این دست موضع گیری ها که باعث ورود فشارهای فراوان به شیعیان عرب نیز شده بود، جمعی از علماء و فرهیختگان شیعه  منطقه احساء عربستان را بر آن داشت تا استفتائی را خدمت مقام معظم رهبری ارسال كنند. پاسخ معظم له آبی بود بر آتش:

«اهانت به نمادهای برادران اهل سنّت از جمله اتّهام زنی به همسر پیامبر اسلام حرام است. این موضوع، شامل زنان همه پیامبران و به ویژه سیّدالانبیاء پیامبر اعظم -حضرت محمّد صلّی الله علیه وآله– می شود.» فتوایی که از شبکه ماهواره ای "الجزیره" گرفته تا روزنامه "الانباء" کویت، سایت پرمخاطب "محیط"، روزنامه های "السّفیر" لبنان و "الحیات" چاپ لندن و سایت رادیو تلویزیون مصر و ... به انعکاس درآمد و مورد تحلیل قرار گرفت.

حتّی احمد الطّیب، شیخ الازهر در بیانیه ای رسمی، این چنین به فتوای رهبر حکیم انقلاب، واکنش نشان داد:

«با تمجید و خرسندی، فتوای مبارک حضرت امام علی خامنه ای را در خصوص تحریم اهانت به صحابه رضوان­الله علیهم یا تعرّض به همسران حضرت رسول (ص) دریافت کردم. این فتوایی است که با دانش صحیح و درک عمیق از خطرناکی آن چه که اهل فتنه انجام می دهند، صادر شده و بیان گر علاقه و اشتیاق به وحدت مسلمانان است. آن چه که باعث می شود بر اهمیت این فتوا افزوده شود، آن است که عالمی از علمای بزرگ مسلمان و از بزرگ ترین مراجع شیعه و به عنوان رهبر عالی جمهوری اسلامی ایران، چنین فتوایی را صادر کرده است. من از جایگاه علم و با توجّه به مسئولیت شرعی ای که دارم، می گویم تلاش برای وحدت مسلمانان، واجب است و اختلاف بین پیروان مذاهب اسلامی باید به اختلاف نظر بین علما و صاحب نظران محدود بماند و به وحدت امّت اسلامی، لطمه نزند که خداوند فرموده است: "ولا تَنازعوا فتَفشلوا و تَذهب ریحکم و اصبروا إنّ الله مع الصّابرین.»

هرچند که در این میان، واکنش شبکه های رسانه ای وهّابیت مانند "العربیه" معلوم بود: سانسور و سکوت! 

من و تو در كدام ساحل نشسته‌ایم؟!

فتوای مقام معظم رهبری دهان دشمنان شیعه را بست، آرامش را به جامعه اسلامی برگرداند و تفرقه افكنان را از اینكه به تمامی اهدافشان برسند، ناكام گذاشت. اما تاسف آور است كه در همین قم خودمان هنوز شبكه تلویزیونی این شیخ سفیه توسط برخی آقایان تبلیغ می‌شود و تاسف آورتر آنكه هنوز برخی افراد چنین مجالسی را به بهانه‌های مختلف ترتیب می‌دهند. این روزها دارد دوباره بازار این مجالس گرم می‌شود.

وهابی‌ها و بابی‌ها و بهایی‌ها كه تكلیفشان مشخص است؛ شیعه اسماعیلیه هم كه سرش با امام انگلیسی‌اش گرم است در ساحل آمودریا. تو حواست كجاست كه سرت دارد گرم می‌شود!

منبع: رجا نیوز

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات