تبلیغات
** ایران ** - به سادگی امنیت رایانه خود را به حداکثر برسانید+دانلود Comodo Personal Firewall

به سادگی امنیت رایانه خود را به حداکثر برسانید+دانلود Comodo Personal Firewall

نویسنده : فرزند ایران 1392/07/23 10:53  •    ارسال شده در: دریافت نرم افزار

اگر قادر به پرداخت هزینه های سنگین خرید یک راه حل جامع امنیتی برای رایانه خود نیستید، جای هیچ نگرانی نیست. با استفاده از ابزارهای رایگان هنوز هم قادر خواهید بود که امنیت رایانه خود را تا حد ممکن بالا برده و شرایط یک راه حل جامع را بدون پرداخت هیچ هزینه ای ایجاد کنید.

به گزارش «تابناک» علیرغم آنکه این روزها دنیای آنتی ویروسها تبدیل به یک دنیای پیچیده شده است، و تقریبا برندهای معروف در بازار این دست از نرم افزارهای امنیتی درگیر رقابتی شدید برای به حداکثر رساندن توان حفاظتی و امنیتی رایانه ها هستند، اما دلایل زیادی برای بسنده نکردن به نصب یک آنتی ویروس به تنهایی بر روی سیستم وجود دارد.

مهمترین این دلایل یکی این است که تقریبا هزینه پرداخت یک راه حل جامع و کامل برای حفاظت از رایانه شخصی – همچون استفاده از Internet Security ها و Endpoint Security ها – برای بسیاری از افراد مقدور نیست – که همین امر عادت اشتباه و مضر درگیر شدن در روند کرک کردن آنتی ویروسها را برای بسیاری از کاربران ایرانی فراهم کرده است – و از سوی دیگر آنتی ویروس های رایگان نیز تمامی لایه های مورد نیاز برای حفاظت و ایجاد امنیت را ارائه نمیکنند.

از همین روی است که در کنار بازار داغ آنتی ویروسها، امروزه شرکتهای امنیتی در گیر و دار رقابت بر سر بازار فایروالها نیز زور آزمایی میکنند. بدون شک نصب یک آنتی ویروس رایگان در کنار یک فایروال قدرتمند رایگان، بیشترین لایه امنیتی را برای حفاظت از رایانه شما فراهم میکند.


فایروال ابزاری است که به رصد ارتباط سیستم شما با شبکه و اینترنت کمک کرده و از نفوذهای بدون اجازه ویروسها و هکرها از این مسیر جلوگیری میکند. به ویژه این ابزار امنیتی برای کنترل فعالیت های نرم افزارهای نصب شده بر روی سیستم در فضای اینترنت مناسب و مفید است.

به سادگی امنیت رایانه خود را به حداکثر برسانید

به طور کلی فایروالها در دودسته مبتنی بر سخت افزار و مبتنی بر نرم افزار وجود دارند – برای جلوگیری از ایجاد تضاد، تنها به استفاده از یک مورد بسنده کنید. دسته مبتنی بر سخت افزار به شکل پیش فرض بر روی برخی از روترها و مودم ها نصب میباشد.

فایروالهای ابتدایی مانند فایروال پیش نصب بر روی ویندوز – در برابر انواع حرفه ای تر – بدون درگیر کردن کاربر و در پشت صحنه به رصد داده های ورودی به سیستم مشغول هستند. اما نکته اساسی در مورد فایروال پیش فرض ویندوز آن است که این فایوال تنها داده های ورودی به سیستم را چک میکند و کاری با خروجی ها ندارد! در این صورت اگر ویروسی بر روی سیستم شما فعال باشد، به راحتی قادر خواهد بود داده هایی را از دروازه فایروال رد کرده و برای هکرها ارسال نماید.

در این میان دو دسته فایروال قرار دارند که یک دسته با عملکردهای ابتدایی بدون درگیر کردن کاربر به فعالیت مشغول میشوند و دسته ای دیگر با الگوریتم های پیچیده تری نظیر HIPS یا (Host-Based Intrusion-Preventing system) در واقع به رصد مدام برنامه ها و هرگونه فایلی که با اینترنت سر و کار داشته باشد میپردازند. در اینجا سعی داریم شما را با بهترین نمونه رایگان از هر کدام از این دو دسته آشنا سازیم.

بهترین فایروال رایگان با عملکرد ابتدایی : ZoneAlarm

شرکت چک پوینت یکی از قدیمیترین شرکتهای مشغول به ساخت نرم افزارهای امنیتی است. محصولات این شرکت که بیش از همه با نام زون آلارم در نزد کاربران آشنا هستند به مدت بیش از دو دهه مورد استفاده بوده و در بسیاری موارد نیز گواهی نامه های تاییدی از سازمانها و نهادهای پژوهشی امنیت سایبری دریافت کرده اند.

به سادگی امنیت رایانه خود را به حداکثر برسانید

فایروال رایگان این شرکت یکی از بهترین و قدرتمند ترین نمونه های فایروال ابتدایی برای کاربرانی با هر سطحی از تجربه و اطلاعات است. این فایروال واسط کاربر –Interface- بسیار ساده ای دارد و از سیستم یادگیری خودکار – Auto Pilot – بهره مند است که بدون درگیر کردن کاربر در فرایند شناسایی و اعتماد به برنامه های سیستم خود به خود روند کار سیستم را تحلیل و بر اساس آن اقدام به ایجاد لایه امنیتی میکند.

سطوح امنیتی این فایروال از سطح پایین، متوسط و بالا قابل تنظیم است که برای موارد عادی تا ویژه مناسب میباشد. همچنین این فایروال از ابزاری به نام Smart Defense Adviser یا مشاور امنیتی هوشمند بهره میبرد که برای کاهش درگیر کردن کاربر در فرایند تصمیم گیریها مناسب است.

به سادگی امنیت رایانه خود را به حداکثر برسانید

مدار عملکرد اینترنت این فایروال به دو سطح Trusted Zone برای کاربران خانگی برای ارتباط با وب و به اشتراک گذاری فایلها در شبکه و ... و Internet Zone برای کاربرانی که در یک شبکه عمومی مشغول وب گردی هستند قابل تنظیم است.

در مجموع فایروال زون آلارم با در اختیار گذاشتن مهمترین ابزارهای مورد نیاز برای رصد اینترنت و برنامه های درگیر با وب و با کمترین دخالت از سوی کاربر، یک لایه امنیتی قابل اعتماد و بی دردسر را برای رایانه ایجاد میکند که به مرور زمان نیز با توجه به سیستم Auto pilot تقویت میگردد.

به سادگی امنیت رایانه خود را به حداکثر برسانید

دانلود ZoneAlarm Free Firewall

از نمونه های دیگر فایروالهای ابتدایی در پشت سر زون آلارم نیز میتوان به Windows 7 Firewall Controlو همچنین TinyWall اشاره کرد که البته مجموع ابزارهای زون آلارم به مراتب کاملتر از دیگر نمونه ها است.

بهترین فایرال رایگان مجهز به سیستم HIPS : Comodo Firewall

به جرات میتوان گفت که این فایروال یکی از بهترین و قدرتمند ترین نمونه ها برای کاربرانی با سطح تجربه متوسط (دارای برخی اطلاعات از عملکرد برنامه ها) و کاربران حرفهای است. سیستم قوی پیکر و فوق فعال HIPS این فایروال که با نام Defense+ در نرم افزار تعبیه شده در برخی حوزه ها حتی از عملکرد نمونه فایروالهای فوق حرفه ای در  Internet Security ها نیز عملکرد بهتری دارد. 

به سادگی امنیت رایانه خود را به حداکثر برسانید
به سادگی امنیت رایانه خود را به حداکثر برسانید

این فایروال نسبت به نمونه های ابتدایی تنظیمات بیشتر و بهتری را در بر میگیرد. همچنین ابزارهایmemory firewall ( برای رصد حملات مربوط به حافظه یا رم سیستم) و Sandbox (برای اجرای برنامه های ناشناخته در یک محیط ایمن و در قرنطینه) آن قدرتی چند برابری نسبت به سایر فایروالها به این نرم افزار داده است.

به سادگی امنیت رایانه خود را به حداکثر برسانید

ابزار Defense+ این فایروال در هنگام نصب به شکل اختیاری قابل انتخاب است که بعد از نصب در صورت انتخاب فعال شده و در حالت Safe Mode به آنالیز رفتار برنامه ها با کمک کاربر میپردازد. البته بعد از نصب و شروع به کار فایرال نیز کاربر با پنجره هایی مواجه خواهد شد که در خصوص عملکرد برنامه ها سوالاتی میپرسند. 

در نهایت با استفاده از برخی روشها میتوان ابزار Defense+ را همانند Auto Pilot در زون آلارم فعال کرد و از شر سوالات پیاپی فایروال نیز خلاص شد که یکی از این روشها قرار دادن فایروال در حالت Clean PC Mode در تنظیمات است.

این فایروال از تنظیمات پیچیده ای برخوردار است که در صورتی که کاربر با گذاشتن کمی وقت اقدام به چیدمان آنها کند، لایه امنیتی پر قدرتی را در اختیار خواهد داشت که ضریب امنیت سیستم را تا حد ممکن بالا میبرد.

به سادگی امنیت رایانه خود را به حداکثر برسانید

نمونه های دیگر این دست از فایروالها مجهز به سیستم HIPS عبارتند از: Online Armor Free و Outpost Firewall Free که البته بدون شک در رده های بعدی و پشت سر Comodo ایستاده اند.

دانلود Comodo Personal Firewall

همانگونه که ذکر گردید، اگر کاربران ایرانی قادر به پرداخت هزینه های سنگین خرید یک سیستم جامع امنیتی نسیتند، میتوانند به راحتی با نصب یک آنتی ویروس رایگان و قابل اعتماد (نظیر Avira یا Panda Cloud و یا Avast و AVG) و در کنار آن یک فایروال قوی ابتدایی یا حرفه ای دقیقا و تا حد زیادی عملکرد یکInternet Security را در رایانه خود ایجاد کنند و به این ترتیب ضریب امنیت رایانه خود را به حداکثر برسانند.آخرین ویرایش: 1392/07/23 11:12

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر