زمانبندی IDM برای دانلود در ساعات رایگان

نویسنده : فرزند ایران 1393/05/25 00:46  •    ارسال شده در: مهارت (وب - آموزش ساده رایانه)

یکی از راه های مناسب برای کاهش ترافیکی مصرفی اینترنت دانلود فایل ها در زمان های خارج از پیک مصرف و دانلود در ساعات رایگان شبانه روز هست که این ساعات بین سرویس دهنده های مختلف متفاوت هست اما معمولا این ساعت در نیمه های شب تعیین میشه. در این آموزش به نحوه تنظیم نرم افزار مدیریت دانلود Internet download manager برای دانلود در ساعات دلخواه شبانه روز می پردازیم.

در ادامه با این آموزش همراه باشید.

ابتدا از منوی Downloads گزینه Schedular را انتخاب می کنیم.

زمانبندی idm برای دانلود شبانهدر صفحه باز شده ابتدا با کلیک روی New Queue یک صف جدید ایجاد می کنیم و یک نام به آن می دهیم.

زمانبندی IDM برای دانلود در ساعات رایگان

روی صف ایجاد شده در سمت چپ کلیک کرده و در قسمت راست تنظیمات صف را انجام می دهیم.

زمانبندی IDM برای دانلود در ساعات رایگان

برای شروع دانلود در یک ساعت خاص گزینه Start download at را انتخاب می کنیم و در جلوی آن ساعت شروع را مشخص می کنیم.

با انتخاب گزینه  Daily و انتخاب روز های هفته روزهایی که می خواهیم این اتفاق بیافتد را مشخص می کنیم.

با زدن تیک گزینه Stop download at و تنظیم ساعت جلوی آن زمان پایان دانلود را مشخص می کنیم.

گزینه Exit Internet download manager when done باعث می شود وقتی دانلود به اتمام رسید نرم افزار بسته شود.

گزینه Turn off computer when done سیستم را زمانی که دانلود تمام شد خاموش می نماید.

روی زبانه file in the queue کلیک کنید.

زمانبندی IDM برای دانلود در ساعات شبانه

در قسمت  Download می توانید تعداد دانلود فایل در یک زمان را مشخص کنید.

پس از انجام تنظیمات بترتیب روی Apply و Close کلیک کنید.

در صفحه اصلی Internet Download Manager با کلیک راست روی یکی از موارد دانلودی و انتخاب نام صف از منوی Move to queue این دانلود به صف ساخته شده منتقل می شود و در زمان مشخص دانلود خواهد شد.

زمانبندی IDM برای دانلود در ساعات رایگانآخرین ویرایش: - -

روش بزرگوارى

نویسنده : فرزند ایران 1393/05/21 18:03  •    ارسال شده در: موفقیت در کلام معصومین اسوه ها

امام سجاد علیه السلام كنیزى داشت . روزى آب روى دست امام مى ریخت تا آن حضرت آماده نماز گردد. اتفاقا خسته شد و ظرف آب از دستش افتاد و بر سر امام آسیب رساند. حضرت سر بلند كرده و به سوى كنیز متوجه شد. كنیز گفت :
« و الكاظمین الغیظ»
حضرت فرمود: من خشم خود را فرو بردم .
كنیز گفت :«و العافین عن الناس »
امام فرمود: خداوند تو را عفو كند. (یعنى من از تو گذشت كردم).
كنیز گفت : « و الله یحب المحسنین »
امام فرمود: برو كه در راه خداوند، عزیز و بزرگ و آزادى .

بحار الانوار ج 46، ص 68 - ج 71، ص 398 و 413 و ج 80، ص 329.آخرین ویرایش: 1393/05/21 18:05

نصرالله از فروپاشی قریب‌الوقوع داعش خبر داد

نویسنده : فرزند ایران 1393/05/14 19:41  •    ارسال شده در: خبرهای داغ

سید حسن نصرالله با بیان اینکه گروه داعش نمی‌تواند مدتی طولانی دوام بیاورد و طرح این گروه رو به سقوط است، گفت: داعش نمی‌تواند روی خاک عراق دولتی ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، روزنامه السفیر لبنان در خصوص دیدگاه‌های حزب الله لبنان در خصوص رخدادهای منطقه و جهان عرب نوشت که حزب الله به غزه، عراق، سوریه و لبنان توجه و تلاش می‌کند تا بر این حوادث تاثیر بگذارد و تا حد امکان از وقوع بحران‌ها در این مناطق جلوگیری کند.

با وجود تمامی این دیدگاه‌ها سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان نسبت به آینده غزه، عراق، سوریه و لبنان بسیار خوش بین است و معتقد است که برخی همواره بر افزایش تعداد شهدای حزب الله در درگیری‌های اخیر سوریه به ویژه در "قلمون" و مناطق دیگر پافشاری می‌کنند اما حزب الله هیچ گاه اسم هیچ کدام از شهیدان خود را پنهان نمی‌کند بلکه همواره به شهدای خود افتخار می‌کند.

سیدحسن نصرالله شناخت کافی از ساختار گروه‌های تکفیری و روش تفکر آن‌ها به ویژه گروه "دولت اسلامی" (داعش) دارد که به وی اجازه می‌دهد تا به شرح و توضیح گسترده‌ای در خصوص این موضوع‌ها در دیدار و گفت‌وگو با افراد بپردازد همانطور که در دیدار اخیر خود با ولید جنبلاط، رئیس حزب سوسیال ترقی خواه لبنان در خصوص پدیده تندروی بحث و گفت‌وگو کرد و با توجه به این شناخت گسترده نصرالله پیش از درگیری میان کردها و داعش این حادثه را پیش بینی کرد.

با وجود اینکه گروه‌های تروریستی از جمله داعش توانستند در لبنان دست به عملیات تروریستی بزنند اما نصرالله معتقد است که هیچ گونه مکان واقعی برای این گروه‌ها در لبنان وجود ندارد و داعش نمی‌تواند مدتی طولانی دوام بیاورد و خیلی زود از هم می‌پاشد.

نصرالله همچنین معتقد است تجارب و حقایق ثابت می‌کند که داعش نمی‌تواند دولتی روی خاک عراق ایجاد کند و حتی اهل تسنن حاضر نیستند حکومت داعش را بپذیرند.

سید حسن نصرالله همچنین از اخراج مسیحیان از موصل ابراز نارضایتی و با آن‌ها همدردی می‌کند و معتقد است که حضور آن‌ها در خاورمیانه مساله‌ای اساسی است.

وی همچنین تاکید می‌کند که به شخصه اوضاع مسیحیان در "معلولا" و "قاره" در سوریه را پیگیری می‌کند و تمایل دارد آن‌ها به مناطق و منازل خود بازگردند و به آن‌ها کمک رسانی شود.

این موضوع‌ها محور گفت‌وگوی سید حسن نصرالله و سلیمان فرنجیه، رئیس جریان "المرده" نیز بوده است. فرنجیه معتقد است که رخدادهای سوریه و عراق و هدف قرار گرفتن مسیحیان در این کشورها موجب تحولاتی در رویکرد مسیحیان به ویژه مسیحیان "14 مارس" شده است.

در خصوص مساله ریاست جمهوری نیز سید حسن نصرالله همواره در موضع خود نسبت به حمایت از میشل عون، رهبر جریان آزاد ملی لبنان ثابت است و این مساله‌ای بود که سید حسن نصرالله در نشست اخیر خود با جنبلاط به آن اشاره کرد.

در این نشست جنبلاط به نصرالله گفت که اوضاع مسیحیان در منطقه ضعیف شده است و مسیحیان لبنان در حال ترک این کشور هستند. برای همین باید هر چه سریعتر رئیس جمهور انتخاب شود تا از تشدید اوضاع جلوگیری کنیم.

نصرالله در جواب جنبلاط اظهار داشت که رئیس جمهور در حال حاضر وجود دارد و میشل عون است و ما از وی حمایت می‌کنیم.


آخرین ویرایش: 1393/05/14 14:42

آموزش گمبیت و فلوئنت (قسمت 2)

نویسنده : فرزند ایران 1393/05/14 02:10  •    ارسال شده در: مهندسی مکانیک

برگرفته از وب سایت "مرکز مهندسی هوافضا"

نکاتی درباره نرم افزارهای فلوئنت-گمبیت و انسیس فلوئنت

و اما نکته بعدی در مورد خود نرم افزار فلوئنت و گمبیت باید بگم...همونطور که میدونید (و اگر نمیدونید بدونید!) گمبیت نرم افزاریه جهت ایجاد هندسه، میدان و مش زدن میدان حل هست... فلوئنت نرم افزاریه که این میدان مش زده رو که خروجی نرم افزار گمبیت هست، حل میکنه...

تا چند سال پیش اکثر مهندسان سیالاتی از نرم افزار گمبیت برای مش زدن استفاده می کردند... التبه چندتا نرم افزار دیگه هم بود، اما گمبیت استفاده بیشتری برای مش زدن داشت داشت...بعد هم خروجی فایل مش رو در نرم افزار فلوئنت اجرا و جریان رو حل میکردند، تا اینکه شرکت انسیس امتیاز نرم افزار فلوئنت خرید و تبدیل شد به یک غول نرم افزاری... محیط مدلینگ و مش زدن رو هم خود شرکت انسیس طراحی کرده... به طوری که خیلی از محیط گمبیت کاربردی تر و منسجم تر هست(به قول معروف userfreindly !) ... اما نرم افزار فلوئنت مثل همون ورژنهای قبلی هست با کمی محیط کاربرمحورتر... همچنین انسیس به موازات فلوئنت، نرم افزار سیالات CFX هم وارد پک خودش کرد که میشه گفت در مواردی از فلوئنت هم قوی تر هست....

اینطوری شد که خیلی ها نرم افزار گمبیت رو کنار گذاشتند و به سمت انسیس رفتند... تا حالا هم تا ورژن 14.5 این نرم افزار بیرون اومده... اما اما اما!!... من هم که مدتی با گمبیت کار کرده بودم و محیط افتضاح اون رو دیده بودم، به محض آشنایی با انسیس، شیفته محیطش شدم و اون رو روی سیستم خودم نصب کردم... اما بقدری لایسنس این نرم افزار من رو اذیت کرد که دیگه بیخیالش شدم... طوری که هر بار که نرم افزار رو اجرا می کردم خدا خدا می کردم که دوباره ارور لایسنس نده و مثل آدم اجرا بشه... اما نمیشد... اگرچه راههای زیادی برای رفع این مشکل هست که همه اونا رو بلد بودم و بلدم! اما بازهم به طور کلی مشکلم حل نشد تا اینکه بیخیال شدم و دوباره روی آوردم به همین نرم افزار گمبیت ... که با خیال راحت بدون هیچ مشکلی روی سیستمم دارم استفاده ش میکنم...به عبارت دیگه انسیس دو بدی عمده داره یکی اینکه سنگینه و باید سیستمی با پردازنده و رم قوی داشت و دیگر اینکه سیستم عامل ویندوز مشکلی با لایسنس نرم افزار پیدا نکنه... که البته شاید برای خیلیها این مشکل حل بشه ... به هر حال برای من این مشکل بود... به نظرم من که گمبیت و فلوئنت نسخه 6.3.26 بسیار سبک هستند و میشه به راحتی ران گرفت و نتایج رو دید....

خب ما در این سلسله مباحث آموزشی قصد داریم که از دو نرم افزار گمبیت و فلوئنت استفاده و مسائل خودمون رو حل کنیم... نسخه گمبیت 2.3.16 و نسخه فلوئنت 6.3.26 هست که فایل های نصبی این دو رو میتونید از اینترنت دانلود کنید یا اینکه براتون پست کنیم...

خب همچنین پی دی اف های آموزشی زیر می تونه برای کسایی که خیلی عجله دارن مفید باشه... زبان فایل های آموزشی زیر که به صورت مثال محور هم هست ، انگلیسیه... مجموعه کتاب آموزشی نرم افزار فلوئنت و گمبیت که شامل کتب آموزشی این دو نرم افزار به زبان اصلی بوده که به صورت موضوعی گردآوری شده است، مباحثی که در این مجموع پوشش داده شده به شرح زیر است:

Airfoil

Annulus

Cavity

CFD

CVD

Cylinder

Gambit Cylinder

In Cylinder

Manifold

Nozzle

Ohmic heater

Pipe

Plate

Tank

Waveآخرین ویرایش: 1393/05/14 02:13

پنج تصور غلط درباره حمله صهیونیست ها به غزه

نویسنده : فرزند ایران 1393/05/7 01:40  •    ارسال شده در: خبرهای داغ

80 درصد تلفات ناشی از حملات اسرائیل در جنگ اخیر غیرنظامیان بوده اند؛ باور این موضوع سخت است که بمباران گسترده خانه ها، بیمارستان ها، مدارس، مساجد، کافه و آمبولانس ها بدون برنامه ریزی قبلی و در نظر گرفتن عواقب انسانی آن انجام شده باشد.

به گزارش پارسینه؛ حسن اخلاق پور دانشجوی دکتری دانشگاه پرینستون در مقاله ای تحت عنوان "پنج تصور غلط درباره نزاع اسرائیلی-فلسطینی" در وبسایت سازمان مردمی "تروث اوت" نوشت: اگرچه در طول هفته های گذشته عکس ها و خبرهای دردناکی درباره حمله اسرائیل به غزه و کشته شدن کودکان و زنان بی گناه در این منطقه در رسانه های جهان منتشر شد اما آنقدر رسانه های طرفدار اسرائیل در آمریکا به مردم اطلاعات غلط داده اند که بیشتر آمریکایی ها حملات اسرائیل به غزه را قابل توجیه می دانند.

اخلاق پور معتقد است رسانه های طرفدار رژیم صهیونیستی تلاش کرده اند تا پنج تصور غلط را درباره جنگ اسرائیل علیه فلسطینی ها به مردم القا کنند.
 
 

اول اینکه حملات اسرائیل پاسخی به راکت های حماس هستند. در حالی که واقعیت این است که حماس دارد به حملات اسرائیل با راکت پاسخ می دهد.

در همین جنگ، حماس در هفت جولای اولین راکت ها را در پاسخ به کشته شدن تعدادی از اعضایش در یک حمله شبانه اسرائیل به سمت سرزمین های اشغالی شلیک کرد.

قبل از این هم اسرائیل تعداد زیادی از فعالان و سیاسیون نزدیک به حماس را در کرانه باختری دستگیر کرد تا حماس را برای حملات راکتی و شکسته شدن آتش بس منعقد شده در سال 2012 تحریک کند.

دومین پندار غلطی که رسانه های آمریکا القا می کنند این است که اسرائیل خواهان توقف خشونت ها بوده و حماس خواهان ادامه جنگ است.

قبل از حمله زمینی اسرائیل به غزه، مصر آتش بسی را به حماس پیشنهاد کرد که بلافاصله توسط اسرائیل قبول و توسط حماس رد شد. حماس اعلام کرد که درباره مفاد آتش بس با این گروه مشورت نشده و از طریق رسانه ها از آن مطلع شده است. حماس پس از این موضوع، بندهای آتش بس مورد نظر خود را مطرح کرد.

منابع رسانه ای خیلی کمی به این موضوع اشاره کردند که حماس حتی از قبل از طرح آتش بس مصر، پیشنهاد آتش بس در عوض آزادی فلسطینیانی را کرده بود که اخیرا توسط اسرائیل زندانی شده بودند.

در جنگ 22 روزه ه در سال 2008 هم قبل از شروع حمله زمینی اسرائیل، حماس پیشنهاداتی را ارائه کرد که اسرائیل آنها را نقض کرد. در آنزمان هم اسرائیل با شرط حماس مبنی بر برداشته شدن محاصره غزه مخالفت کرد.

سومین پندار نادرستی که رسانه های آمریکا درباره جنگ غزه القا می کنند این است که اسرائیل حتی در دوران جنگ هم کمک های بشردوستانه در اختیار مردم غزه قرار می دهد.

اما واقعیت این است که اسرائیل ورود غذا و کمک های انساندوستانه به غزه را در دوران جنگ محدود می کند. نگاه اسرائیل به مردم غزه مثل حیوانات اهلی است که باید آنها را با چماق و هویج تشویق یا تنبیه کرد. اسرائیل به فلسطینی های سازشکار نوار غزه کمک و در عوض فلسطینی های مقیم غزه را با محروم کردن از امکانات اولیه زندگی تنبیه می کند.

بر اساس گزارش سازمان عفو بین الملل، اسرائیل حتی مراکز درمانی و کاروان های کمک های بشردوستانه را هم در غزه هدف قرار داده است.

منظور اسرائیلی ها از اینکه می گویند به غزه کمک می کنیم در واقع این است که آنها مانع ورود کامل نیازهای اولیه به غزه نمی شوند و اجازه می دهند روزی 150 کامیون حامل مواد اولیه وارد منطقه غزه با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و هشتصد هزار نفر شود.

غزه حتی قبل از حمله اسرائیل در حال تجربه یک بحران انسانی بود و به خاطر همین هم مقامات حماس بر رفع محاصره به عنوان پیش شرط آتش بس تاکید دارند.

پندار غلط چهارمی که رسانه های آمریکا ترویج کرده اند این است که حماس از سپر انسانی در دفاع از خود در مقابل حملات اسرائیل استفاده می کند.
اسرائیل تلاش می کند آمار بالای کشته های غیرنظامی، کودکان و زنان فلسطینی را ناشی از شلیک راکت های حماس از مناطق مسکونی و تحریک اسرائیل برای حمله به این مناطق نشان دهد.

واقعیت این است که غزه منطقه ای پرجمعیت است و حماس نمی تواند تسلیحاتش را در جایی مشخص مستقر کند که هدف اسرائیل قرار گیرند اما همه اینها به معنای استفاده عمدی حماس از سپر انسانی تلقی نمی شود.

در عین اینکه، گزارش های سازمان عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر همواره اسرائیل را ترغیب به خودداری از استقرار پایگاه های نظامی در مناطق جمعیتی در جنوب فلسطین اشغالی و استفاده از مناطق مسکونی به عنوان سپر انسانی کرده است.

پندار غلط پنجمی که رسانه های آمریکا به مردم القا می کنند این است که نیروهای اسرائیلی آگاهانه اهداف غیرنظامی را هدف قرار نمی دهند.

این در حالی است که 80 درصد تلفات ناشی از حملات اسرائیل در جنگ اخیر غیرنظامیان بوده اند؛ باور این موضوع سخت است که بمباران گسترده خانه ها، بیمارستان ها، مدارس، مساجد، کافه و آمبولانس ها توسط اسرائیل بدون برنامه ریزی قبلی و در نظر گرفتن عواقب انسانی آن انجام شده باشد.

"نیکولاس پالاروس" از اعضای سازمان "پزشکان بدون مرز" می گوید در حالی که اسرائیل اعلام کرده هدفش از حمله زمینی از بین بردن تونل های غزه است اما این غیرنظامیان هستند که هدف حملات هستند.

گزارش های دیده بان حقوق بشر سازمان ملل و عفو بین الملل تصدیق می کند که نیروهای اسرائیلی در مواردی عمدا غیرنظامیانی را که پرچم سفید در دست داشته اند را هدف قرار داده اند.
تا زمانی که دولت آمریکا به کمک های سیاسی، مالی و نظامی سالانه خود به اسرائیل را ادامه می دهد جنایات اسرائیل هم ادامه خواهد داشت.


آخرین ویرایش: 1393/05/9 02:05


تعداد کل صفحات ( 2 ) 1 2
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic